Ubiquiti Gigabit Power Adapter POE-48-24W-G (48V 0.5A Gigabit)
SKU: POE-48-24W-G
Cheapest shipping from 5 gel
Stock Status: 1.0 pcs
Delivery Status: 1-3 Day
Excluding Tax
90₾
pcs
X 10 Visitors are viewing this product right now
Description
Description
Dimensions 92 x 60 x 33 mm (3.6 x 2.4 x 1.3")
Weight 159 g
Output voltage 48V DC @ 0.5A
LAN activity indicator No
Gigabit LAN port Yes
Remote reset capability No
Reset button No
Rated voltage 100-240V AC @ 50/60Hz
Input current 0.6A @ 120V AC, 0.4A @ 240V AC
Inrush current <65A Peak @ 120V AC, <130A peak @ 230V AC